Torba Zarf

Fiyatı Hesaplama

Toplam (KDV Hariç Fiyatı) : 1.200,00TL
Kargo Hariç Toplam : 1.200,00TL

Torba Zarf

Torba zarf günlük hayat içinde sıkça rastlanan belge taşıma ve depolama işlemleri için kullanılan zarf türlerinden biridir. Özellikle okul ve iş yerlerinden aşina olunan torba zarflar ince ve hafiftir, bu nedenle muhafaza etmesi kolaydır. Evrak veya belge gönderme işlemleri için tercih edilen zarflar, bazı hafif materyallerin korunması ve saklanması açısından da elverişlidir. 

Torba zarf boyutları değişebilmekle birlikte genellikle büyük ölçüler yoğun talep görür. Gönderilecek belge ve küçük eşyaların boyutuna göre seçilen zarflar, gönderim aşamasında sorun yaşamamak için birbiriyle uyumlu olmalıdır. Birbirinden farklı renk ve çeşidi bulunan torba zarfında çoğu zaman saman rengi kullanılır ve belge gönderiminde bu tarz renk kullanıldığı görülür. 

Torba Zarf Kullanım Alanları 

Torba zarflar günümüzde sadece gönderim amaçlı değil, depolama ve saklama alanında yardımcı olan bir ürün olduğundan dolayı da sıklıkla kullanılır. Özel ve gizli belgelerin evde veya iş yerlerinde saklanması gerekebilir. Bu belgeleri torba zarf ile saklamak mümkündür ve ince yapısı sayesinde yer tutmaz. Penceresiz özellikte olan torba zarflarda özel belgeler saklanabilir, organizer olarak ofislerde kullanılabilir. 

Zarfın ağız kısmı yapışkanlı bir yapıdadır ve bu kapak kısmından kapatılarak muhafaza edilebilir. Torba zarfın sağlam yapışkanlı özel kapağı sayesinde şehirlerarası ve ülke dışına evrak gönderimi kolayca yapılabilir ve gizlilik açısından sorunlar ortaya çıkmaz. Torba zarfa işaretlemeler konularak, saklanması gereken evrakları belli şekillerde ayırma işlemi yapılabilir. Bu sayede daha sonra aranan bir evrak rahatlıkla bulunur.

Torba Zarf Kullanırken Dikkat Edilecekler

  • Torba zarf ebatları çok geniş bir skalaya sahip olduğundan ölçüyü iyi belirlemek gerekir. A3, A4 ve A5 benzeri kağıt türlerine uygun ölçülerde torba zarflar bulunabilir. Gönderilecek belgenin ölçüsüne bağlı olarak seçilmezse kağıtta katlanma sorunları yaşanabilir.

  • Baskılı ve renkli torba zarf modelleri de vardır. Hukuksal alanlarda veya resmi işlemlerde kullanılacaksa, genelde baskısız ve tek renk zarf tercih edilmelidir.

  • Tüm torba zarflar penceresizdir. Pencereli zarf arıyorsanız farklı zarf türlerinden birine ihtiyacınız var demektir. 

  • Torba zarf fiyatları kağıt kalitesi sebebiyle farklılıklar gösterir. Kraft, Formula ve 1.Hamur zarflar farklı kalitededir ve bu sebeple fiyatları farklıdır. Seçilen ölçü ve kağıt kalitesiyle birlikte fiyat alınmalı, adet seçeneği dikkatlice incelendikten sonra satın alma işlemi gerçekleştirilmelidir. 

 

Ürün İncelemeleri