Plaket

Fiyatı Hesaplama

Toplam (KDV Hariç Fiyatı) : 50,00TL 45,00TL
Kargo Hariç Toplam : 45,00TL

Plaket

Okulda, iş yerlerinde ve hediye olarak verilebilen plaketler, birbirinden farklı modelleri ile günümüzde rastlanan ürünlerdir. Başarıların takdir edilmesinde kullanılan plaketler, çeşitli malzemelerden elde edilir. Metal, cam, kristal ve hatta ahşap plakete rastlanır ve ödül törenlerinde de kullanılır. İş yerinde gösterilen yüksek performans haricinde, alanında uzman kişilere plaket verilerek hatıra olarak saklaması istenir. 

Kişisel hediyeler için özel olarak üretilen plaketler anı olarak saklanacağı için dekoratif olma özelliği de taşır. Kurum amblem ve sloganlarının şeffaf yüzey üzerine veya metal yüzey üzerine, lazer baskı teknolojisi kullanılarak model elde edilir. Plaket veren işletme ve kurumlar kendi belirlediği ebat ve şekil itibariyle seçtiği plaketleri sipariş edebilir. 

Plaket Çeşitleri

Kullanım alanlarının yoğunluğu ele alındığında, plaket çeşitleri de farklılık gösterir. Manevi olarak önemli olan ve saklanabilen plaketlerin fiyatları boyut ya da seçilen türüne göre değişebilir. Plaket çeşitleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Metal Plaket

  • Cam Plaket

  • Kristal Plaket

  • Gümüş Plaket 

  • Ahşap Plaket

  • Ödül Plaket

 

Plaketler her ne çeşit olursa olsun kişinin başarılarını gösterdiği için manevi yönden etkileyicidir. Daha sonradan satmayı düşünmeyenlerin uzun yıllar sergileyebileceği plaket modellerinin tasarımı şık dizayn edilmelidir ki karşı taraf bunu senelerce sıkılmadan saklasın. Özel tasarım cam plaketler üzerine yapılan baskı, üç boyutlu gibi durduğu için oldukça zariftir. 

Plaketlerin üzerine görsel, isim veya tarih gibi spesifik unsurlar işlenebilir. Ahşap plaketler genelde özel kutusu eşliğinde alıcısını bulur ve üzerine istenilen detaylar yazılabilir. Kristal plaketler ise camın şekillendirilmesiyle ortaya çıkar ve zengin bir duruşa sahiptir. Sadece ödül ve başarılar için değil, hediye olarak da karşı tarafa verilen plaketler özel günler için istenilen şekilde tasarlanabilir. 

Plaket Tasarımları

Hangi çeşit plaket istenirse istensin üzerindeki yazı ve görseller tamamen kişisel olarak ayarlanabilir. Görsel olarak istenen amblemler baskı teknolojileri ile kolayca oluşturulur. Farklı tarzda plaket arayan firmalar, kendi tasarımlarını planlayarak plaketin kesim şeklinden kullanılacak malzemeye kadar tercihlerini belirleyebilir durumdadır. 

Ayrıca bazı ahşap plaketler yıldönümü ya da doğum günü gibi özel günler için özel olarak tasarlanabilir. İstenilen metnin plaket üzerine yazılması halinde unutulmayacak bir hediye hazırlanabilir. Plaket hazırlama işlemleri uzun bir süre gerektirmediğinden, tasarımlar kısa sürede ortaya çıkar ve kullanılabilir. 

Ürün İncelemeleri