Opak Sticker Etiket

Fiyatı Hesaplama

x
Toplam (KDV Hariç Fiyatı) : 60,00TL 54,00TL
Kargo Hariç Toplam : 54,00TL


Opak Sticker


   Günlük hayatımızın bir vazgeçilmezi haline gelen etiketleri her gün her alanda görmemiz mümkündür. Farklı kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösteren etiket çeşitlerinin bir tanesi de geniş bir kullanım alanına sahip olan opak sticker türüdür.
   Opak etiketler, Polipropilen adı verilen sert bir hammadde ile hazırlanır. Bu hammaddesi sebebiyle pp opak etiket adıyla da bilinir. Opak sticker, plastik bazlı etiket çeşitlerinden biridir. Plastik bazlı olduğu ve sert bir hammadde kullanılarak hazırlandığı için oldukça sağlamdır. Kağıt etiketlerle kıyaslandığında çok daha sağlam bir etiket çeşididir çünkü plastik etiketler sudan, nemden, ısıdan ve de güneş ışığından etkilenmezler. Dış mekanlarda da kullanıma uygundurlar. Çok daha uzun bir kullanım ömrüne sahiptirler. Bu özelliklerine ek olarak opak sticker, büyük bir güçle zorlanmadığı sürece kolay kolay yırtılmaz çünkü plastik tabanlı bir üründür ve oldukça sağlamdır. Sahip olduğu tüm bu özellikler sayesinde de opak etiketlerin kullanımı yaygınlaşıp kendine daha da geniş bir alanda kullanılma imkanı oluşturuyor.

Opak Etiket Kullanım Alanları


   PP opak etiket
in kullanım alanlarına göz atacak olursak çok çeşitli bir kullanım yelpazesine tanıklık ediyoruz. Öncelikle cam sanayisinde yoğun bir şekilde kullanılır. Genellikle kavanoz üzerlerinde uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kalabildiği için kavanoz etiketi olarak kullanımı oldukça yaygındır. Bu kullanım alanının yanı sıra opak etiketler, kimya ve kozmetik sektöründe de karşımıza çıkar. Şampuan, sabun, temizlik malzemeleri gibi ürünlerin ambalajlarında sık sık kullanılır çünkü bu etiket türü sudan etkilenmez ve duş, lavabo gibi sulu alanlarda hiçbir şekilde zarar görmeden, soyulmadan veya yırtılmadan uzun süre boyunca ambalaj üzerinde kalabilirler. Özet olarak sayısız alan, sektör, ürün ve yüzeyde uzun süreler boyu kullanılabilir olması pp opak etiketleri cazip kılan ana faktördür.
   Uzun süreli bir kullanım sağlayan opak sticker bu sebeple ekonomik de bir üründür. Bu türdeki etiketler hızlı bir şekilde deforme olmayan ve birçok etmen karşısında dayanıklı olan etiketlerdir. Verilen ücret karşılığında uzun süreli bir performans sağlayan opak etiketlerin tercih edilmesinin bir başka sebebi de budur. Opak etiketler, dayanıklılık ve kaliteli bir görünüm gibi etiketten beklenen tüm özellikleri kendinde barındırır.

 

Ürün İncelemeleri