İpli Yaka Kartı

Fiyatı Hesaplama

Toplam (KDV Hariç Fiyatı) : 21,00TL 18,90TL
Kargo Hariç Toplam : 18,90TL

İpli Yaka Kartı 

Yaka kartları çeşitli ortamlarda kullanılan ve neredeyse kimlik görevi gören kartlardır. Birçok işletme ve kurumlarda zorunlu hale gelen yaka kartları, ipli olarak karşımıza çıkar ve kimlik bilgileri boyun hizasına asılır. İpli yaka kartları, isim veya diğer bilgilerin yer aldığı yaka kartlarının kaybolmasını engeller. Sadece işyeri ve kuruluşlarda değil hayatın çoğu alanında yaka kartlarına rastlamak mümkündür. 

İpli Yaka Kartı Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde neredeyse her yerde kullanımı yaygın olan ipli yaka kartları, pratik olduğu için oldukça da sevilir. Özellikle okullarda etkinlik ve münazara zamanları öğrenciler yaka kartlarını kaybetmemek için boynuna asarlar. Aynı zamanda karışıklığın da önlenmesinde etkili olan ipli yaka kartlarının kullanımı okullarda oldukça yaygındır. 

Özel ve kamu sektörü fark etmeksizin yaka kartları kişileri ayırt etmek ve ismen hitap etmek için kullanılması zorunlu hale gelen kartlardır. İpli yaka kartları ise bu şirketlerde yaka kartlarının kaybolmaması açısından ergonomik kullanım sunar. Aynı zamanda çok insanın bir arada olduğu firmalarda, ipli yaka kartları sayesinde isimler kolayca öğrenilir ve hitap düzeyi bu şekilde kurumsallaşabilir. 

Fuar, davet, organizasyon ve diğer tüm etkinliklerde ipli yaka kartlarını görmek mümkündür. Kişiye özel olarak verilen yaka kartlarında isim ve çeşitli özel bilgilerin yer alması, katılımcıların belirlenebilmesi için önemli bir haldedir. İpli yaka kartlarının görevlilere gösterilerek içeri girildiği etkinliklerde, yaka kartını arama derdi olmayacağından hızlı bir şekilde giriş sağlanır. 

İpli Yaka Kartı Modelleri      

Yaka kartlarının farklı çeşitleri vardır. Örneğin; plastik ve metal yaka kartı, çoğu kurum ve kuruluşta tercihe göre kabul edilen özelliklerdir. İpli yaka kartları ise ip kalınlığı ve desen olarak farklılık gösterir. Bazı büyük kurumlar personeline firma logo ve ismini içeren boyun ipi sağlarken, bazı kuruluşlar tamamen personelin isteğine bırakır. 

İpli yaka kartlarının kanca gibi uç kısmı olanları, kolaylıkla değiştirebilir niteliktedir. Yaka kartlarında, kartın kolay takılması ve ip askının rahat bir şekilde çıkabiliyor olması gerekir. İpli olan yaka kartlarının bazısında boyun askı ipi çıkabilir olduğu için yıkanabilir. Tümleşik olan ipli yaka kartlarında ise boyun ipi çıkmadığından eskime veya yıpranma durumlarında çoğu zaman şirketler yenisine yönelir. 

Ürün İncelemeleri