Etiket / Sticker


Alt Kategoriler


Yatay Dikdörtgen Sticker Etiketler (Yapışkanlı)

Yatay Dikdörtgen Sticker Etiketler (Yapışkanlı)

Kuşe Sticker Etiket    Etiket bir ürünün tanıtımında kullanılan, ürün hakkında bilgileri içeren ve çoğu zaman markanın görseli de içeren kendinden yapışkanlı ürünler..

89.44 TL

Dikey Dikdörtgen Sticker Etiketler (Yapışkanlı)

Dikey Dikdörtgen Sticker Etiketler (Yapışkanlı)

Kuşe Sticker Etiket bir ürünün tanıtımında kullanılan, ürün hakkında bilgileri içeren ve çoğu zaman markanın görseli de içeren kendinden yapışkanlı ürünlerdir. Satışı yapılan ..

89.44 TL

Yuvarlak Sticker Etiketler (Yapışkanlı)

Yuvarlak Sticker Etiketler (Yapışkanlı)

Kuşe Sticker Etiket   Etiket bir ürünün tanıtımında kullanılan, ürün hakkında bilgileri içeren ve çoğu zaman markanın görseli de içeren kendinden yapışkanlı ürünle..

78.79 TL

Kare Sticker Etiketler (Yapışkanlı)

Kare Sticker Etiketler (Yapışkanlı)

Kuşe Sticker Etiket   Etiket bir ürünün tanıtımında kullanılan, ürün hakkında bilgileri içeren ve çoğu zaman markanın görseli de içeren kendinden yapışkanlı ürünle..

91.45 TL

Oval Sticker Etiketler (Yapışkanlı)

Oval Sticker Etiketler (Yapışkanlı)

Kuşe Sticker Etiket    Etiket bir ürünün tanıtımında kullanılan, ürün hakkında bilgileri içeren ve çoğu zaman markanın görseli de içeren kendinden yapışkanlı ürünler..

89.68 TL

Özel Kesim Sticker Etiketler (Yapışkanlı)

Özel Kesim Sticker Etiketler (Yapışkanlı)

Kuşe Sticker Etiket   Etiket bir ürünün tanıtımında kullanılan, ürün hakkında bilgileri içeren ve çoğu zaman markanın görseli de içeren kendinden yapışkanlı ürünle..

97.94 TL

Karton Etiket

Karton Etiket

KARTON ETİKET   Karton etiketler, günlük yaşamda, hayatımızın her noktasında karşımıza çıkıyor. Geniş bir kullanım alanına sahip olan bu tür ürünler, ürün bilgilerini ..

63.13 TL

Kraft Etiket

Kraft Etiket

Katlanan Kartlar Kartlar çeşitli amaçlar için kullanılan malzemelerdir. Davetiyeler ya da özel günlerde hatırlanan dostlar için bu kartlardan yararlanılır. Birçok etkinlik s..

82.60 TL

Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)

ETİKET & STİCKER


Etiketler, günümüzde kendilerine çok geniş bir kullanım alanı bulmuş tanıtım araçlarıdır. Farklı kullanımlara sahip olmalarına rağmen en yaygın kullanımı markayı tanıtmak ve temsil etmektir. Artık büyük küçük her türden işletmenin etiket baskısı kullandığına tanık oluyoruz. Örneğin artık ürün paketlemelerinde bile markanın adının ya da logosunun basılı olduğu bir etiket yapıştırılıyor. Etiketlerin marka tanıtımı dışındaki bir özellikleri ise ürünlerin fiyatları, özellikleri veya içerikleri gibi unsurların etiket üzerine basılarak müşteriyi bilgilendirmesidir. Bugün bir markete gittiğimizde temizlik malzemelerinden kavanozlara kadar sayısız şekilde etiket kullanımına tanık oluyoruz. Sticker etiketler aynı zamanda “Sigara içilmez.” gibi uyarı veya bilgilendirme aracı olarak da kullanılıyor. Bu kadar kapsamlı bir kullanım alanına sahip olduğu için sticker baskılar da her müşteriye ve alana hizmet etmesi adına geniş bir ürün çeşitliliği sunmaya başladılar. 


Etiket Türleri


Etiket baskısı, genellikle karşımıza ürün etiketi yapımında tercih edilir. Ürün etiketleri alanında markalar tarafından en çok tercih edilen ve neredeyse her gün karşımıza çıkan etiket türü, karton etikettir. Bu etiket türü genelde tekstil firmaları tarafından ürünün özelliklerini ve fiyatını belirtmek için kullanılır. Karton etiketlerde karton malzeme dolayısıyla ucuz olduğu ve kullanım kolaylığı sağladığı için tercih edilir. Aynı amaç için şıklığı ve düşük maliyeti sebebiyle kullanılan bir diğer ürün ise tamamen geri dönüştürülmüş kâğıtlardan elde edilen Kraft etiketlerdir. Bu alanda kullanılan bir diğer etiket baskı ise mukavva etikettir. Yine ürün etiketi olarak kullanılır fakat karton etiketten farklı olarak dekorasyon eşyaları gibi daha büyük ve nakliye gerektiren ürünlerde kullanılır. Vazo, tablo gibi dekorasyon ürünlerinde mukavva etiket tercih edilmesinin sebebi daha sağlam olması ve taşıma esnasında deforme olmamasıdır.


Ürün etiketleri dışında kullanımı yaygın olan bir diğer pazarlama ve tanıtım ürünü ise yapışkanlı etiketlerdir. Bu sticker çeşitleri de oldukça fazladır ve müşterinin isteğine göre baskıda kullanılan kâğıt değiştirilebilir. Yapışkanlı etiketlerde en fazla tercih edilen ürünler kuşe sticker etiket, şeffaf sticker ve opak etiketlerdir.


Etiketler, sektöre ve kullanım alanlarına göre farklılık gösterirler. Örnek vermek gerekirse opak etiketler su geçirmez özelliğine sahiptir ve genel olarak şampuan ve sıvı sabun ambalajlarında kullanılırlar. Bir diğer örnek ise çift yön sticker etiketler, cam yüzeylere yapıştırıldığında her iki taraftan da görülebildiği için mağaza vitrinlerinde kullanılmaya oldukça uygundur.


Gıda firmaları ve ilaç firmalarının sıklıkla kullandığı bir sticker baskı ise kavanoz etiketidir. Kavanoz etiketleri sayesinde ürünün adı, içerikleri, gramajı gibi çeşitli bilgilerin müşteriye sunulmasını kolay hale getirir. Cam yüzeye kolaylıkla yapışan fakat deforme olmayan kavanoz etiketinin kullanım alanı bu şekildedir.


Damla Etiket


Damla etiket, ismen pek bilindik bir etiket türü olmasa da yine kendine geniş bir kullanım alanı bulan bir etiket türüdür. Az bilinen bir etiket türü olması nedeniyle açıklamamız gerekir ki damla etiketler, Domes baskı tekniğiyle oluşturulur ve bu teknik sayesinde etikete üç boyutlu bir görünüm katar. Bu sayede en sade tasarımlar bile özel bir görünüş elde eder ve daha dikkat çekici hale gelirler. Etikete derinlik ve parlaklık katan domes baskı sayesinde üzerine basılan marka adının ya da logosunun daha da ön plana çıkmasına ve müşterinin dikkatini çekmesine yardımcı olan damla etiket, farklılık ve çekicilik isteyen müşterilerin ilk tercihleri arasında yer alır.


Metal Etiket


Diğer etiket türlerinden daha farklı ve özel bir kullanım alanına sahip sticker ise metal etiketlerdir. Daha uzun süreli bir kullanım sağladıkları için genellikle makine ve asansör gibi yerlerde kullanılmasıdır. Bu sebeple asansör etiketi olarak da bilinir. Uzun süre deforme olmaması ve dış faktörlerden etkilenmediği için metalize etiketler, motor gibi ürünlerde kullanılır. Dayanıklılık özelliği sebebiyle alüminyum etiketler, şantiye gibi alanlarda da tercih edilir.


Sticker çeşitlerine kraft sticker etiket, nonperm sticker etiket, 1. hamur sticker etiket çeşitleri de eklenebilir. Hepsinden kısaca bahsetmek gerekirse kraft sticker etiket baskılarında saman kâğıdı olarak da bilinen kraft kâğıt kullanılır. Son derece şık ve farklı olan bu kâğıtlar sadelik ve farklılık isteyen müşterilerin tercihlerindendir. Nonperm sticker etiket ise özel yapışkanları sayesinde yapıştırıldıkları yüzeyden kolaylıkla çıkarılıp bir başka yüzeyde tekrar kullanılabilen bir etiket türüdür. Tekrar tekrar kullanılabilen etiket baskıları oldukları için düşük maliyetli ürünler haline gelirler. 1. hamur etiketler ise en basit anlatımıyla A4 kâğıdının arkasının yapışkanlı halidir ve üzerine yazı yazmak çok kolay olduğu için tercih nedenidir. Tüm bu ürün çeşitleri arasında ortak olan unsurlar ise uygun yüzeylere kolaylıkla yapıştırılmalarıdır. Ortak olan bir diğer unsur ise kaliteli baskılardır. Son olarak ise varak yaldızlı kuşe sticker etiketten bahsetmek gerekir. Bu sticker çeşidinde ise altın rengindeki baskı sayesinde etiketin üzerinde yer alan tasarım göz alıcı hale gelir. Ayrıca bu tür baskıda etikete ayrı bir doku kazandırır. Bu sayede son derece özel ve dikkat çeken bir sticker baskısı elde edilmiş olur.


Etiket Tasarımı


Bahsettiğimiz üzere etiketlerin kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Bu nedenle de etiket tasarımında ilk olarak amaç göz önüne alınmalıdır. Eğer pazarlama unsuru olarak etiket basılacaksa tasarım daha da önemli bir hale gelir. Bu noktada logo, firma adı, slogan, adres ya da telefon numarası gibi etiket üzerinde yer alacak bilgilere karar verilmelidir. Bunlar arasında istenilen unsurlar sticker tasarlarken sıkışık ya da karışık bir şekilde durmamalı, gözü yormamalıdır. Bu sayede müşterinin dikkati dağılmaz ve müşteriye marka pazarlaması daha kolay şekilde yapılır. Öte yandan ürün bilgilendirmesi amacıyla basılan bir etiketin tasarımı daha farklı unsurlar içerecektir. Bu sebeple amaca uygun olarak sticker tasarlamak pazarlama ve müşterinin size ulaşması konusunda önemli bir süreçtir.


Sürekli göz önünde olmak bir firmanın potansiyel müşterilerine ulaşması konusunda büyük bir öneme sahiptir. Etiket ve sticker baskıları ise bunun için en kolay ve düşük maliyetli yöntemlerden biridir. Geniş ürün yelpazesi arasından hem markayı yansıtan tasarıma sahip hem de kullanılacak alana uygun bir etikete sahip olmak pazarlama adına çok önemli bir unsurdur. Kaliteli baskı ve tasarım sayesinde markanız için uygun etiketlerinize bir tık uzaktasınız.