Diplomat Zarf

Fiyatı Hesaplama

Toplam (KDV Hariç Fiyatı) : 310,00TL
Kargo Hariç Toplam : 310,00TL

Diplomat Zarf

Diplomat zarf, şirket içerisinde veya şirketler arası evrak iletiminde kullanılan zarflardır. Pencereli ve penceresiz modelleri bulunan diplomat zarflar, işletmelerin kurumsal görünümünü artırır. Hemen hemen çoğu eve gelen zarflar, müşterilere marka bilinirliği konusunu da aşılar. Diplomat zarf üzerine yapılan baskı çalışmalarında şirket bilgileri yer alabilir ve böylece dolaşım halinde olan zarflar sayesinde şirket reklamı yapılmış olur.

1.Hamur kağıttan üretilen diplomat zarflar dayanıklıdır ve önemli belgeler taşınsa dahi kolay kolay aşınmaz. Kurumsal kimlik için günümüzde kullanımı neredeyse mecbur hale gelmiş olan diplomat zarf üzerine marka logo ve sloganları hatta adres bilgileri eklenerek, müşteriler bilgilendirilebilir. Şirket içi yazışmalarda da kullanılabilen bu zarflar kurumsallığın anahtarlarından biridir. 

Diplomat Zarf Özellikleri 

Diplomat zarflarda kağıt, baskı kalitesi açısından önemlidir. 1.Hamur kağıttan üretilen diplomat zarflar deforme olmaz ve daha uzun süre kullanılabilir. Ayrıca baskı uygulamalarında daha etkili sonuçlar alınır. Genelde diplomat zarf üretiminde 100-110 gr. Kağıt kullanılır. Zarf ölçüleri standart seçilebileceği gibi şirketlerin özel olarak ölçü belirttiği de görülen bir durumdur. Standart kabul edilen ebatlardan biri 10,5 x 24 cm’dir ve ihtiyaca bağlı olarak değişebilir. 

Çift yön baskı uygulamaları diplomat zarflarda yaygındır fakat ekonomik çözüm arayanlar, zarfın tek bir yüzüne baskı çalışması yaptırarak maliyeti kısabilir. Diplomat zarf fiyatları baskı seçeneklerine göre değişebildiği için tasarımın önceden iletilmesi, net fiyatlar alabilmek adına önemlidir. 

Diplomat Zarf Tasarımı Nasıl Olmalı?

Diplomat zarfın üzerine firma amblemi, adres bilgileri ve yer verilecekse slogan uygun biçimde yerleştirilmelidir. Zarf üzerindeki bilgilerin göz yormaması ve uygun ölçekli ayarlanması gerekir. Renk uyumu, diplomat zarflarda görsel etkileşimin yakalanması için dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Zarf rengi, yazı stili ve rengi, şirket logosu gibi önemli adımların birbirine renk ve görsel olarak uyumlu olması güzel bir tasarımda olması gerekenlerdir.

Pencereli diplomat zarf tasarımı düşünenler, pencerenin sağ tarafına iletişim bilgilerine yer ayırabilir. Geri kalan alanlara ise şirket logo ve sloganı yerleştirilebilir. Penceresiz diplomat zarf tasarımı düşünenler ise normal zarflarda olduğu gibi zarfın sağ alt kısmına adresi yerleştirebilir, geri kalan alanlardan birine alıcı adresi diğer kısma logo yerleştirilebilir. Yazı stili, markanın sloganlarda ve varsa reklamlarda kullandığı tarzda seçilirse marka bilinirliği açısından etkili sonuçlar alınabilir. 

Ürün İncelemeleri