Davetiye

Fiyatı Hesaplama

Toplam (KDV Hariç Fiyatı) : 168,00TL 151,20TL
Kargo Hariç Toplam : 151,20TL

Davetiye

Davetiye, özel gün ve etkinliklerde misafirleri çağırmak için verilen kağıtlardır. Süslemeleri ile dikkat çeken davetiyelerin birbirinden farklı model ve çeşitleri bulunur. Her biri hoş tasarımları ile dikkat çeker ve uzun dönemler saklanmaya uygundur. Davetiyelerin düğün, kına ve diğer davet gerektiren etkinliklerde kullanıldığı görüldüğü için konsepte göre tasarımlar yapılır. 

Davetiye seçimi çoğu zaman kişinin stres yaşamasına neden olsa da ne istediğini bilen ve tasarımı hazır olan herkesin profesyonel çözümler bulması mümkündür. Davetiye üzerinde yer alan bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek önemlidir. Ayrıca davetiye şekli, üzerindeki yazılar ve bütünü davetin amacına uygun olmalıdır. 

Davetiye Çeşit ve Modelleri 

Davetiyeler kişinin zevkine ve bütçesine bağlı olarak model konusunda farklı tercihleri içerir. Davetiye kartının kalitesine göre fiyatlar değişkenlik gösterir. İşleme ve baskı özellikleri ise davetiyelerin fiyatını etkileyen bir başka faktörler arasında yer alır. Davetiye hazırlama ve üretim aşamasından önce seçilen detaylar ve verilen bilgiler doğrultusunda işlem ele alınır. Davetiye çeşitlerinin bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Düğün davetiyesi

  • Kına davetiyesi

  • Resimli davetiye

  • Kraft kağıtlı davetiye

  • Şeffaf davetiye

  • Hasır ip detaylı davetiye

  • Takvimli davetiye

Bu davetiyeler dışında zengin model ve çeşitler mevcuttur. Her model kişiye özel olarak tasarlanabildiği için genel olarak tek bir davetiye modelinden bahsedilmez. Davetiye malzeme ve kağıt türünün seçilmesi ardından tasarıma başlanır. Ardından tarz yansıtan yaratıcı davetiye fikirleri ortaya çıkarak, davetlilerin dikkatini çekmeyi sağlar. 

Davetiye örnekleri, İnternet üzerinden aramayla bulunabilir fakat yaratıcı olması için özel olarak tasarlanırsa daha güzel sonuçlar almayı sağlar. Kaliteli ve sağlam malzemeden elde edilen davetiye modelleri ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. 

Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Davetiye seçerken öncelikle istenilen malzemenin belirlenmesi gerekir. Kağıt veya zarf türü bilinirse, geri kalan aksesuarlar uygun biçimde ayarlanabilir. Davetiyenin kullanılacağı duruma uygun davetiye çeşidi seçilmesi konseptle uyumlu olmaya yardımcı olur. Düğün için dağıtılan davetiye, kınada dağıtılacak davetiyeden daha farklı tasarımda olmalıdır. 

Örneğin; düğünün yapılacağı alanda hakim olan renkler davetiyede kullanılarak bütün olarak şıklık yakalanabilir. Kına organizasyonu için ise seçilebilecek davetiye modelleri kırmızı yazılı veya kenarlarında mutlaka kırmızı işlemeler bulunan modellerle tamamlanır. Kişiye özel tasarım yapılabildiğinden dolayı kendi tarzını yansıtmak isteyenler kalıpların dışına çıkarak, yaratıcı ve farklı davetiyeler yaptırabilir. 

 

Ürün İncelemeleri