Bloknot Defter

Fiyatı Hesaplama

Toplam (KDV Hariç Fiyatı) : 87,50TL
Kargo Hariç Toplam : 87,50TL

Bloknot Defter

Kullanım ihtiyacına bağlı olarak farklı modelleri bulunan bloknot defterlerin, ebat ve sayfa seçenekleri fazladır. Kolay yırtılabilen özellikte olan defterler özellikle not almak için kullanılır ve eskiz çizimi gibi diğer ihtiyaçların karşılanmasında sıklıkla tercih edilir. Çizgili, kareli, çizgisiz ve nokta şeklinde olan sayfalarıyla dikkat çeken bloknot defterlerin kapağı da birbirinden farklı modelleri barındırır. 

Bloknot defter çeşitleri arasında küp, tutkallı, daire, zımbalı ve dikişli gibi seçenekler yer alır. Genellikle kolay yırtılabilir özellikte olan bloknotlar, not alınıp ardından sayfanın koparılması şeklinde kullanılır. Ödev ve not almak için farklı renk ve desende tercih edilen bloknot defterler şirketlerde de promosyon olarak dağıtılabilir. Reklam amaçlı kullanımıyla günümüzde yaygınlaşan bloknotların küçük ebatları şirket personellerine ve müşterilere eşantiyon olarak verilebilir. 

 

Bloknot Defterlerin Kullanım Şekilleri

 

Çizgili bloknot defterler not, ödev ve masa üzerinde hemen kullan at şeklinde bulundurma amacıyla tüketilir. Yazı yazmak için elverişli olan ve güzel sonuçlar almaya yarayan çizgili bloknot defterlerin, cilt şekli ihtiyaca bağlı olarak değişebilir. Dikişli veya dikişsiz çizgili defterler yazı yazmak için daha çok uygundur. Çizgisiz bloknot defterler ise genellikle çizim yapmak kullanılır. 

 

A4, A5, A6, A7 ve B6 kullanılan bloknot defter ölçüleridir. Çizim veya eskiz çalışmaları için çizgisiz ve büyük ebatlar uygundur. Kompozisyon ve ödevlerde ise çizgili modellerin kullanımı yaygın olarak görülür. Kareli bloknotlar genellikle matematik üzerine notlar alımında kullanılır ve ölçüleri kişiye bağlı olarak değişebilir. Noktalı bloknot defterler, eşit aralıklı noktalar şeklindedir ve rahat yazmayı sağlar. 

 

Bloknot defter fiyatları ölçü ve cilt kalitesine göre farklılık gösterebilir. Küçük boyutlarda olan ve taşınması kolay olan ürünlerin fiyatları büyük ve farklı modellere göre nispeten daha uygundur. Kapak kalitesi bloknotlarda fiyat farklılıkları oluşmasında etkili faktörler arasındadır. 

 

Bloknot Defter Modelleri 

 

Bloknot defterler düz hamur kâğıt, renkli veya desenli modellere sahiptir. Deri bloknotlar klasik sevenler için vazgeçilmezdir ve görsel olarak güzel bir izlenim bırakır. Yapışkanlı bloknotlar, not almayı ve belli işaretlemeler yapmak adına kullanılır. Cep bloknot defterleri A6 ölçüsündedir ve kolayca çıkarıp not almak için oldukça idealdir. Yırtılabilir özellikte olanları gelir geçer notlar alabilmeye yardımcı olur. Aynı zamanda cep bloknot defterleri yer kaplamadığından dolayı sevilen, öğrenci ve çalışanların vazgeçemediği defterler arasındadır. 

 

Ürün İncelemeleri